Normal view MARC view

Literární archiv Památníku národního písemnictví

Další název: Literární archiv PNPPředmětová hesla: Šír, Josef, 1859-1920 | Památník národního písemnictví. Literární archiv (Praha, Česko) | archivy | vlastníci corcontik Zobrazit na mapě Online zdroje: Oficiální stránka organizace Památník národního písemnictví je kulturní, muzejní, vědeckou a vzdělávací institucí, založenou roku 1952 a zřizovanou Ministerstvem kultury ČR.Fondy Památníku národního písemnictví jsou rozděleny do sbírek: Literární archiv, Umělecké sbírky a Knihovna. Literární archiv shromažďuje, zpracovává, ochraňuje a zpřístupňuje doklady k vývoji literatury a knižní kultury v českých zemích. Obsahuje mj. pozůstalosti a osobní fondy spisovatelů. Z oblasti Krkonoš jsou zpracovány například osobní fondy Věnceslava Metelky, Josefa Šíra, Karla J. Šlejhara, Jana Weisse, Jaroslava a Zbyňka Havlíčkových nebo Amálie Kutinové a Marie Kubátové.
Item type: Informační fondy
Tags from this library: Log in to add tags.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
No physical items for this record

Památník národního písemnictví je kulturní, muzejní, vědeckou a vzdělávací institucí, založenou roku 1952 a zřizovanou Ministerstvem kultury ČR.

Fondy Památníku národního písemnictví jsou rozděleny do sbírek: Literární archiv, Umělecké sbírky a Knihovna. Literární archiv shromažďuje, zpracovává, ochraňuje a zpřístupňuje doklady k vývoji literatury a knižní kultury v českých zemích. Obsahuje mj. pozůstalosti a osobní fondy spisovatelů.

Z oblasti Krkonoš jsou zpracovány například osobní fondy Věnceslava Metelky, Josefa Šíra, Karla J. Šlejhara, Jana Weisse, Jaroslava a Zbyňka Havlíčkových nebo Amálie Kutinové a Marie Kubátové.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha