Základní Podrobný

Betonové ježky v krajině Žacléřska

Předmětová hesla: opevnění Československa (1935-1938)Místopisné zařazení: Žacléřsko (oblast)Forma: historické fotografie | černobílé fotografie V: Fotografické album leutnanta MogscharaLinie dvojitého pásu betonových ježků. Jedná se o starší typ protitankových překážek, který se umísťoval na místa, kde se nepředpokládal tak silný nápor útočníka. Fotografie dokládá, do jaké míry byla krajina Žacléřska stavbou opevnění a překážek zasažena. Fotografie je součástí alba fotografií leutnanta Mogshara, důstojníka německého wehrmachtu, který fotograficky zachytil vstup wehrmachtu přes hraniční přechod u Bobru 8. října a zejména obhlídku terénu Rýchor a jejich bezprostředního okolí 26. října, tedy místo plánovaného útoku jeho praporu na Československo. Součástí fotoalba je vložený strojopis Mogscharových vzpomínek. Většina fotografií z Mogscharova alba byla publikována v knize: Jan LAKOSIL - Tomáš SVOBODA, Sudety 1938 pohledem důstojníků německé armády, Praha 2013.
Typ jednotky: Obrazové prameny Seznam(y), ve kterých se záznam vyskytuje: Prameny pro výstavu Opevněná krajina
Štítky: K tomuto záznamu zatím nejsou přiřazeny žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
Star ratings
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Jednotky: Soukromý archiv Jana Lakosila a Tomáše Svobody

Linie dvojitého pásu betonových ježků. Jedná se o starší typ protitankových překážek, který se umísťoval na místa, kde se nepředpokládal tak silný nápor útočníka. Fotografie dokládá, do jaké míry byla krajina Žacléřska stavbou opevnění a překážek zasažena.

Fotografie je součástí alba fotografií leutnanta Mogshara, důstojníka německého wehrmachtu, který fotograficky zachytil vstup wehrmachtu přes hraniční přechod u Bobru 8. října a zejména obhlídku terénu Rýchor a jejich bezprostředního okolí 26. října, tedy místo plánovaného útoku jeho praporu na Československo. Součástí fotoalba je vložený strojopis Mogscharových vzpomínek.
Většina fotografií z Mogscharova alba byla publikována v knize: Jan LAKOSIL - Tomáš SVOBODA, Sudety 1938 pohledem důstojníků německé armády, Praha 2013.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro zveřejnění komentáře.

Klikněte na obrázek pro jeho zobrazení v prohlížeči obrázků


Vznik databáze byl financován Ministerstvem kultury ČR z Programu na podporu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity (NAKI II).
© 2020-2023 Historický ústav AV ČR
admin@pramenykrkonos.cz




Používáme knihovní systém Koha