Normal view MARC view

Krajská vědecká knihovna (Liberec, Česká republika)

Jazyk: čeština Předmětová hesla: knihovny | vlastníci corcontikForma: knihovní fondy | digitální služby Online zdroje: Oficiální webová stránka knihovny | Digitální knihovna | Vstup do katalogu | Regionální osobnosti Libereckého kraje KVK v Liberci je veřejnou knihovnou s univerzálními fondy, která zároveň plní funkci městské knihovny. Zřizovatelem knihovny je od roku 2001 Liberecký kraj. Univerzální fond dokumentů je zaměřen na sklo a textil, regionální fond nabízí dokumenty z historie a současnosti regionu (Libereckého kraje). Knihovna navazuje na českou i německou tradici knihovnictví v Liberci s počátky v polovině 18. století. Krajská knihovna vznikla z původní městské knihovny v roce 1951.Po vzniku knihovny bylo složení knihovního fondu ovlivněno místní průmyslovou produkcí a také spojením funkcí vědecké a městské knihovny do jednoho celku. Původní specializace (textil, sklo, plasty) se nyní omezuje pouze na textil a sklo. Pro potřeby studentů univerzity je nakupována pedagogická literatura a literatura k jednotlivým studijním oborům (např. architektura). Nejstarší literatura dosud není digitálně zkatalogizována a je třeba ji hledat v lístkovém katalogu ve Studijní knihovně.Katalogy a databáze - Katalog dokumentů KVK Liberec disponuje velmi přehledným rozšířeným vyhledáváním, které umožňuje výběr podle druhu dokumentu, dostupnosti, jazykových verzí, atd. Krom toho je zde též možnost filtrovat speciální sbírky: germanika (publikace, které se váží k německy mluvícímu obyvatelstvu českých zemí) a regionální dokumenty. Regionální osobnosti Libereckého kraje - databáze poskytuje medailony osobností, je doplňována výběrovou bibliografií, portréty osobností a dalšími obrazovými materiály. Digitální knihovna KVK v Liberci obsahovala v červnu 2022 4 296 dokumentů, z toho 349 veřejných. Digitalizovány jsou hlavně knihy a významná regionální periodika (např. Reichenberger Zeitung, Naše hory a Stráž severu).
Item type: Informační fondy
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
No physical items for this record

KVK v Liberci je veřejnou knihovnou s univerzálními fondy, která zároveň plní funkci městské knihovny. Zřizovatelem knihovny je od roku 2001 Liberecký kraj. Univerzální fond dokumentů je zaměřen na sklo a textil, regionální fond nabízí dokumenty z historie a současnosti regionu (Libereckého kraje). Knihovna navazuje na českou i německou tradici knihovnictví v Liberci s počátky v polovině 18. století. Krajská knihovna vznikla z původní městské knihovny v roce 1951.

Po vzniku knihovny bylo složení knihovního fondu ovlivněno místní průmyslovou produkcí a také spojením funkcí vědecké a městské knihovny do jednoho celku. Původní specializace (textil, sklo, plasty) se nyní omezuje pouze na textil a sklo. Pro potřeby studentů univerzity je nakupována pedagogická literatura a literatura k jednotlivým studijním oborům (např. architektura). Nejstarší literatura dosud není digitálně zkatalogizována a je třeba ji hledat v lístkovém katalogu ve Studijní knihovně.

Katalogy a databáze - Katalog dokumentů KVK Liberec disponuje velmi přehledným rozšířeným vyhledáváním, které umožňuje výběr podle druhu dokumentu, dostupnosti, jazykových verzí, atd. Krom toho je zde též možnost filtrovat speciální sbírky: germanika (publikace, které se váží k německy mluvícímu obyvatelstvu českých zemí) a regionální dokumenty.

Regionální osobnosti Libereckého kraje - databáze poskytuje medailony osobností, je doplňována výběrovou bibliografií, portréty osobností a dalšími obrazovými materiály.

Digitální knihovna KVK v Liberci obsahovala v červnu 2022 4 296 dokumentů, z toho 349 veřejných. Digitalizovány jsou hlavně knihy a významná regionální periodika (např. Reichenberger Zeitung, Naše hory a Stráž severu).

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha