Normal view MARC view

Mapy.cz

Od: Seznam.cz [producent]Analytický popis: Zobrazit analytický popisPředmětová hesla: veřejné korporace | vlastníci corcontikForma: mapové portály | digitální služby Zobrazit na mapě Online zdroje: Oficiální stránka organizace | mapy.cz Společnost Seznam.cz provozuje internetovou a mobilní aplikaci mapy.cz. Všechny mapové podklady zobrazují Českou republiku, většina z nich i Slovensko a některé typy map pokrývají celý svět.Moderní technologie umožňuje propojení mapového serveru, jehož základní účel je ryze utilitární a směřující do přítomnosti, s historickými mapami (konkrétně zatím s vojenským mapováním). V kombinaci s dalšími historickými mapami (ve fyzické podobě, popřípadě v podobě digitalizátu zejména v sekci archiv Geoportálu ČÚZK) je možné např. získávat GPS souřadnice dnes již zaniklých sídelních lokalitPotenciál práce s mapovým portálem je obrovský. Umožňuje vyhledávání lokalit domů existujících či už zaniklých, ale i jednotlivých objektů, např. objektů lehkého a těžkého opevnění z roku 1938 atd. Mapy.cz se dotýkají území celé České republiky a tím pádem současných (i historických) Krkonoš.
Item type: Informační fondy
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
No physical items for this record

Společnost Seznam.cz provozuje internetovou a mobilní aplikaci mapy.cz. Všechny mapové podklady zobrazují Českou republiku, většina z nich i Slovensko a některé typy map pokrývají celý svět.

Moderní technologie umožňuje propojení mapového serveru, jehož základní účel je ryze utilitární a směřující do přítomnosti, s historickými mapami (konkrétně zatím s vojenským mapováním). V kombinaci s dalšími historickými mapami (ve fyzické podobě, popřípadě v podobě digitalizátu zejména v sekci archiv Geoportálu ČÚZK) je možné např. získávat GPS souřadnice dnes již zaniklých sídelních lokalit

Potenciál práce s mapovým portálem je obrovský. Umožňuje vyhledávání lokalit domů existujících či už zaniklých, ale i jednotlivých objektů, např. objektů lehkého a těžkého opevnění z roku 1938 atd. Mapy.cz se dotýkají území celé České republiky a tím pádem současných (i historických) Krkonoš.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha