Normal view MARC view

Hornický skanzen Žacléř

Předmětová hesla: Hornický skanzen Žacléř (Žacléř, Česko) | veřejné korporace | vlastníci corcontikForma: stálé expozice Zobrazit na mapě Online zdroje: Oficiální stránka organizace Hornický skanzen Žacléř provozuje na území bývalého černouhelného dolu Jan Šverma od roku 2012 společnost Důl Jan Šverma.V areálu dolu se hlubinně těžilo černé uhlí od 30. let 20. století do roku 1992. Veřejnosti jsou zpřístupněny někdejší hornické šatny, cáchovna, šachetní budova jámy Jan (včetně těžní věže), úpravna uhlí, 100 m dlouhá štola Jitřenka a strojovna jámy Jan, kde je kromě těžního stroje umístěna i expozice důlního vybavení a paleontologických nálezů.
Item type: Informační fondy
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
No physical items for this record

Hornický skanzen Žacléř provozuje na území bývalého černouhelného dolu Jan Šverma od roku 2012 společnost Důl Jan Šverma.

V areálu dolu se hlubinně těžilo černé uhlí od 30. let 20. století do roku 1992. Veřejnosti jsou zpřístupněny někdejší hornické šatny, cáchovna, šachetní budova jámy Jan (včetně těžní věže), úpravna uhlí, 100 m dlouhá štola Jitřenka a strojovna jámy Jan, kde je kromě těžního stroje umístěna i expozice důlního vybavení a paleontologických nálezů.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha