Normal view MARC view

Dělostřelecká tvrz Stachelberg

Předmětová hesla: Dělostřelecká tvrz Stachelberg (Trutnov, Česko) | spolky | vlastníci corcontikForma: stálé expozice Zobrazit na mapě Online zdroje: Oficiální stránka organizace Areál dělostřelecké tvrze, rekonstruovaný a vlastněný z.s. Stachelberg a od roku 1993 postupně zpřístupňovaný veřejnosti.Dělostřelecká tvrz o 12 objektech byla součástí československého opevnění z let 1937-38. Zůstala nedostavěná. Těžkým objektem T-S 73 vede prohlídkový okruh, doplněný historickou expozicí. Zpřístupněny jsou i některé lehké objekty ("řopíky"), vybavené dobovou výzbrojí přibližující jejich využití ve 2. polovině 20. století. Součástí areálu je naučná stezka Opevněné Trutnovsko, vedoucí po objektech lehkého i těžkého opevnění.
Item type: Informační fondy
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
No physical items for this record

Areál dělostřelecké tvrze, rekonstruovaný a vlastněný z.s. Stachelberg a od roku 1993 postupně zpřístupňovaný veřejnosti.

Dělostřelecká tvrz o 12 objektech byla součástí československého opevnění z let 1937-38. Zůstala nedostavěná. Těžkým objektem T-S 73 vede prohlídkový okruh, doplněný historickou expozicí. Zpřístupněny jsou i některé lehké objekty ("řopíky"), vybavené dobovou výzbrojí přibližující jejich využití ve 2. polovině 20. století. Součástí areálu je naučná stezka Opevněné Trutnovsko, vedoucí po objektech lehkého i těžkého opevnění.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha