Normal view MARC view

Archiwum Państwowe we Wrocławiu : Oddział w Jeleniej Górze (Jelenia Góra, Polsko)

Předmětová hesla: Archiwum Państwowe we Wrocławiu : Oddział w Jeleniej Górze (Jelenia Góra, Polsko) | archivy | vlastníci corcontikForma: archivní fondy | digitální služby Zobrazit na mapě Online zdroje: Oficiální stránka organizace | Digitální archiv Hlavní archiv pro polské Krkonoše (okres Jelení Hora). Archiv spravuje kilometry pramenů k dějinám slezských Krkonoš resp. slezských podkrkonošských okresů. Časový záběr je široký: od pramenů ke středověku až po prameny 21. století.Archiv vznikl roku 1927 z městského archivu Hirschberg (Jelení Hora) jako městský a krajský archiv. Po roce 1945 byl přeměn na Státní archiv v Jelení hoře pro okresy Jelení Hora, Kamenná hora a Lwówek Śląski. V roce 1991 byl začleněn do státního archivu ve Vratislavi. Archív má 1022 fondů v rozsahu 3,1 kilometrů, z nichž je 31532 oskenovaných dokumentů. Z hlediska dějin Krkonoš je zásadní fond Riesengebirgsverein (RGV) případně fondy obecních správ horských letovisek, především Krummhübel/Karpacz a Schreiberhau/ Szklarska Poręba. Fond RGV obsahuje různorodou paletu písemných, a obrazových pramenů úřední a částečně soukromé provenience zejména k dějinám 20. století pro území slezských Krkonoš do roku 1945. Ke sbírce RGV je elektronický inventář. Archiv vydává od 60. let svou ročenku (Rocznik Jeleniogorski), která přináší řadu důležitých článků k historii regionu.Pořizování fotodokumentace archiválií je zdarma. Archiv má otevřeno každý pracovní den v týdnu od 9:00 do 15: 00.
Item type: Informační fondy
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
No physical items for this record

Hlavní archiv pro polské Krkonoše (okres Jelení Hora). Archiv spravuje kilometry pramenů k dějinám slezských Krkonoš resp. slezských podkrkonošských okresů. Časový záběr je široký: od pramenů ke středověku až po prameny 21. století.

Archiv vznikl roku 1927 z městského archivu Hirschberg (Jelení Hora) jako městský a krajský archiv. Po roce 1945 byl přeměn na Státní archiv v Jelení hoře pro okresy Jelení Hora, Kamenná hora a Lwówek Śląski. V roce 1991 byl začleněn do státního archivu ve Vratislavi. Archív má 1022 fondů v rozsahu 3,1 kilometrů, z nichž je 31532 oskenovaných dokumentů. Z hlediska dějin Krkonoš je zásadní fond Riesengebirgsverein (RGV) případně fondy obecních správ horských letovisek, především Krummhübel/Karpacz a Schreiberhau/ Szklarska Poręba. Fond RGV obsahuje různorodou paletu písemných, a obrazových pramenů úřední a částečně soukromé provenience zejména k dějinám 20. století pro území slezských Krkonoš do roku 1945. Ke sbírce RGV je elektronický inventář. Archiv vydává od 60. let svou ročenku (Rocznik Jeleniogorski), která přináší řadu důležitých článků k historii regionu.

Pořizování fotodokumentace archiválií je zdarma. Archiv má otevřeno každý pracovní den v týdnu od 9:00 do 15: 00.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha